Oorzaken

U bevindt zich hier: Patiënten informatie » Oorzaken » Deel 2

Deel 2 van 3

Roken, alcohol en drugs

Alcohol is in verband gebracht met vermindering van het mannelijk geslachtshormoon. Zware alcoholisten hebben soms last van vrouwelijke borstvorming en verkleining van de zaadballen. Echter, een enkel glas rode wijn wordt vaak beschouwd als goed voor de bloedvaten.

Roken van cannabis, cocaine, opium of nicotine kan bepaalde mannen enigzins ontspannen en daardoor krijgen ze meer moed en lust, maar het uiteindelijke lichamelijke effect is een negatieve invloed op de sexuele functie. Hetzelfde geldt voor het slikken van amfetamine of XTC.

Het gebruik van bepaalde medicijnen

Een voorbeeld vormen de zogenaamde betablokkers. Zij worden vooral gegeven voor de behandeling van hoge bloeddruk en bepaalde hartproblemen (angina pectoris). Ook kunnen sommige medicijnen die door de psychiater worden voorgeschreven een negatieve invloed op de erectie hebben. Enkele voorbeelden hiervan zijn: de anti-depressiva Prozac en Seroxat, clomopramine en nortriptyline. Deze medicijnen kunnen het sexuele verlangen doen afnemen en ook het klaarkomen bemoeilijken.

HIV en AIDS

Op zich is het feit dat iemand geïnfecteerd is met HIV gelukkig geen reden om minder potent te zijn. Sterker nog, als je geïnfecteerd bent, maar je hebt nog niet de diagnose AIDS, dan ben je vaak helemaal niet merkbaar ziek. Pas als je ziek wordt en je wordt behandeld voor AIDS en voor ziektes die je krijgt omdat je afweer door de HIV-infectie is verminderd, dan kunnen erectiestoornissen zich voor doen.

Dat kan bijvoorbeeld doordat er een infectie aanwezig is in de hersenen, waardoor de prikkelgeleiding minder goed functioneert. Maar ook de HIV-geneesmiddelen op zich kunnen als bijwerking erectiestoornissen veroorzaken. Verder kunnen bij AIDS-patiënten ook alle andere hierboven genoemde oorzaken een rol kunnen spelen (ouder worden, bloedvatproblemen, suikerziekte, enz).

Ziekte van hersenen of zenuwbanen

Ziekten van hersenen of zenuwbanen leiden ertoe dat prikkels niet meer kunnen worden doorgegeven. Een voorbeeld is multiple sclerose. Ook bij een ongeval waarbij het bekken gebroken is en de zenuwbanen beschadigd zijn, treedt vaak een erectiestoornis op. Eveneens geldt dat voor een operatie aan één van de bekkenorganen zoals de endeldarm of de prostaat, of wanneer deze organen bestraald zijn.

U bevindt zich hier: Patiënten informatie » Oorzaken » Deel 2
 E-mail een vriend(in)
 Print deze pagina
 Favorieten